Porvoon Talvionkijat

TULOSPALVELU 2019

Vuoden 2019 kilpailujen tulokset löytyvät tästä tiedostosta.
Aikaisempien vuosien tulokset löytyvät tulosarkisto sivustolta.


PTO:n avoin ahvenpilkki 6.1.2019 Hamari ⇐Otsikoista paluu sivun alkuun

  Veteraanit:
  1. Matias Henttunen
  2. Kalevi Lundahl Pto
  3. Raimo Vallittu
  4. Raine Mähönen
  5. Lasse Nurmi Vks
  6. Matti Kähärä
  7. Ilari Arila
  8. Lauri Mäkipää Okk
  9. Reijo Laurikainen
10. Pentti Purola
11. Taimo Pekkala
12. Aulis Vatanen
13. Juhani Mäkelä Mkm
14. Veikko Koskinen Pto
15. Kalervo Tolppanen
4480 g
4340 ¨
3200 ¨
3185 ¨
3010 ¨
2555 ¨
2315 ¨
2095 ¨
1715 ¨
1160 ¨
1005 ¨
  910 ¨
  810 ¨
  650 ¨
  475 ¨
  Miehet, yleinen:
  1. Mika Uusitalo
  2. Roni Selén
  3. Eero Eerikäinen
  4. Ari Lampila
  5. Matti Paulamäki Pto
  6. Ari Karhu
  7. Esa Sundberg
  8. Ilmari Jäntti
  9. Janne Outila Pto
10. Pekka Sarilampi
11. Harri Lindberg
12. Samppa Ylönen
13. Sauli Rämö
14. Seppo Toraskainen
15. Arvo Oinonen Pto
16. Vesa Kuusela
17. Alo Stamm
18. Matti Allén Pto
19. Matti Huotari Pto
20. Pekka Hannila Pto
21. Risto Rahkonen Tjuk
5250 g
4115 ¨
3360 ¨
3355 ¨
3030 ¨
2870 ¨
2825 ¨
2765 ¨
2735 ¨
2700 ¨
2655 ¨
2435 ¨
2150 ¨
2115 ¨
2075 ¨
1795 ¨
1725 ¨
1570 ¨
1565 ¨
  900 ¨
  705 ¨
  Naiset
1. Marjatta Hurskainen
2. Helena Mononen Vks
3. Tuula Arila
4. Tuija Airaksinen Pto
2505 g
2480 ¨
1490 ¨
  920 ¨
  Nuoret
1. Ilja Inberg
2. Kalle Inberg
1975 g
  795 ¨


PTO:n avoin ahvenpilkki 19.1.2019 Tolkkinen

  Veteraanit:
1. Heino Outila Pto
2. Arvo Oinonen Pto
3. Kalevi lundahl Pto
4. Kauko Jääskeläinen
5. Olavi Palosaari
6. Kalervo Saviniemi Pto
7. Matias Henttunen
8. Matti Allen Pto
14270 g
11105 ¨
  9650 ¨
  8450 ¨
  7380 ¨
  3830 ¨
  2075 ¨
  1385 ¨
  Miehet, yleinen:
  1. Ari Lampila
  2. Janne Saarinen
  3. Roni Selén
  4. Harri Lindberg
  5. Harri Nikula
  6. Janne Outila Pto
  7. Tomi Ojanperä Pto
  8. Tapio Lustig
  9. Timo Korelin
10. Alo Stamm
11. Mika Toropainen Pto
12. Pentti Rantanen
13. Kevin Veibri
22060 g
14090 ¨
13790 ¨
13250 ¨
12145 ¨
10285 ¨
  9670 ¨
  9340 ¨
  8020 ¨
  7750 ¨
  6490 ¨
  5140 ¨
  3275 ¨
  Naiset
1. Irma Toropainen Pto 6390 g


OKK/PTO seuraottelupilkki 3.2.2019 Lahti, Vesijärvi, Myllysaari

Tulokset

  Miehet:
  1. Matti Huotari Okk
  2. Arvo Oinonen Pto
  3. Juha Tuomala Okk
  4. Seppo Neuvonen Okk
  5. Eino Töyrylä Okk
  6. Pekka Jauho Okk
  7. Heikki Takala Okk
  8. Matti Allén Pto
  9. Daniel Allén Pto
10. Lauri Mäkipää Okk
11. Aaro Avonius Okk
12. Pekka Takala Okk
13. Seppo Puolakka Okk
14. Henrik Laukkanen Okk
2746 g
2674 ¨
2160 ¨
1694 ¨
1690 ¨
1590 ¨
1402 ¨
1224 ¨
1092 ¨
1086 ¨
  912 ¨
  390 ¨
  150 ¨
    --- ¨
  Naiset:
1. Tuula Töyrylä Okk
2. Marja-Liisa Kuparinen Okk
2306 g
  784 ¨

Seuraottelussa laskettiin kunkin seuran kolmen parhaan tulos.
Seuraottelun joukkuetulokset:
Orimattilan Kalakerho 7212g, Porvoon Talvionkijat 4990g.


PTO:n avoin ahvenpilkki 9.2.2019 Tolkkinen

  Veteraanit:
1. Matti Allén Pto
2. Arvo Oinonen Pto
3. Kauko Mattila
4. Heino Outila Pto
5. Kalevi Lundahl Pto
6. Esko Ojanen Pto
7. Pekka Sarilampi
8. Veikko Koskinen Pto
33708 g
19204 ¨
14712 ¨
13176 ¨
  9188 ¨
  8924 ¨
  8264 ¨
  5716 ¨
  Miehet, yleinen:
1. Ari Karhu
2. Janne Outila Pto
3. Esa Rauti
4. Jari Lindholm
5. Matti Huotari Pto
6. Mika Toropainen Pto
23028 g
13928 ¨
  8208 ¨
  8088 ¨
  7038 ¨
  4460 ¨
  Naiset
1. Tuija Airaksinen Pto
2. Irma Toropainen Pto
8148 g
1910 ¨


PTO:n avoin ahvenpilkki 16.2.2019 Tolkkinen

Tulokset:

  Veteraanit
  1. Matti Allén
  2. Pekka Sarilampi
  3. Pekka Salovesi
  4. Kauko Mattila
  5. Raine Mähönen
  6. Arvo Oinonen
  7. Kalervo Tolppanen
  8. Kalevi Lundahl
  9. Matti Paulamäki
10. Väinö Kurvinen
11. Lasse Nurmi
12. Pentti Purola
13. Kalevi Pikkala
14. Teuvo Sintonen
15. Veikko Koskinen
22016 g
15144 ¨
13966 ¨
13768 ¨
13596 ¨
12988 ¨
12144 ¨
10846 ¨
  7974 ¨
  6742 ¨
  6192 ¨
  5432 ¨
  4910 ¨
  4500 ¨
  3124 ¨
  Miehet, yleinen
  1. Raine Sirola
  2. Tapio Lustig
  3. Tomi Ojanperä
  4. Pauli Nipuli
  5. Vesa Kuusela
  6. Mikko Väänänen
  7. Jussi Vakkala
  8. Jyri Lamonen
  9. Riku Tohka
10. Miro Meuronen
11. Kari Lempinen
12. Daniel Allén
13. Timo Korelin
14. Mika Hokkanen
15. Matti Huotari
16. Janne Outila
17. Marko Nousiainen
18. Esa Rauti
19. Timo Hiltunen
20. Konsta Pietinen
21. Marko Heino
22. Alo Stamm
23. Peter Hindsberg
26082 g
24996 ¨
24248 ¨
14184 ¨
13946 ¨
13750 ¨
13542 ¨
13176 ¨
12134 ¨
11792 ¨
10768 ¨
10660 ¨
10370 ¨
10138 ¨
  8754 ¨
  8522 ¨
  7432 ¨
  7086 ¨
  6594 ¨
  6304 ¨
  4816 ¨
  4318 ¨
  3358 ¨
  Naiset
1. Tuija Airaksinen
2. Helena Mononen
3. Lea Manu
4. Liisa Lindgren
5. Jaana Väänänen
6. Irma Toropainen
7. Jaana Pitkänen
8. Jaana Ukkonen
11826 g
11598 ¨
12212 ¨
  8684 ¨
  7204 ¨
  5490 ¨
  3684 ¨
  3428 ¨
  Nuoret
1. Elias ?
2. Waltteri ?
1196 g
1096 ¨


PTO:n avoin ahvenpilkki 23.2.2019 Tolkkinen

Tulokset:

  Veteraanit
  1. Tapio Lustig
  2. Toivo Saari Lkk
  3. Matti Salovesi
  4. Ari Haanpää
  5. Kauko Mattila
  6. Pekka Sarilampi
  7. Seppo Laakso
  8. Arvi Oinonen
  9. Seppo Nuutinen
10. Ari Lampila
11. Esko Ojanen Pto
12. Ahti Laamanen Pto
13. Kalevi Lundahl Pto
14. Jouko Niemelä Pto
15. Matti Huotari Pto
16. Matti Paulamäki Pto
17. Veikko Koskinen Pto
18. Sauli Rämö
19. Kari Männistö
20. Kalervo Tolppanen
21. Matti Allén Pto
22. Taimo Pekkala
23. Teuvo Sintonen Pto
28752 g
18126 ¨
16660 ¨
15856 ¨
15130 ¨
12412 ¨
11598 ¨
10326 ¨
10212 ¨
  9618 ¨
  7942 ¨
  7488 ¨
  7086 ¨
  5918 ¨
  5722 ¨
  5638 ¨
  5344 ¨
  5304 ¨
  4956 ¨
  4698 ¨
  3194 ¨
  3072 ¨
  2726 ¨
  Miehet, yleinen
  1. Petri Lääperi
  2. Sami Kainulainen
  3. Ari Karhu
  4. Miro Meuronen
  5. Mikko Väänänen
  6. Jouko Järveläinen
  7. Harri Nikula
  8. Pauli Nipuli
  9. Arto Männistö
10. Daniel Allén Pto
11. Jari Hakala
12. Tomi Ojanperä Pto
13. Kari Lempinen
14. Jyri Lamponen
15. Mika Uusitalo Pto
16. Ari Laaksonen
17. Pekka Hannila Pto
18. Alo Stamm
19. Peter Hindsberg
20. Mika Hokkanen
21. Esa Niemelä
26016 g
24390 ¨
19306 ¨
19228 ¨
18188 ¨
15970 ¨
15784 ¨
14772 ¨
13736 ¨
13518 ¨
11224 ¨
10854 ¨
  9058 ¨
  8206 ¨
  7094 ¨
  6454 ¨
  6374 ¨
  5262 ¨
  4668 ¨
  4546 ¨
  2478 ¨
  Naiset
1. Maarit Haapaniemi
2. Rahile Beshar Myyrmäki
3. Terttu Kopra
4. Tuija Airaksinen Pto
5. Pirjo Forsblom Pto
12410 g
10874 ¨
10942 ¨
10182 ¨
  6054 ¨
  Nuoret
1. Ilja Inberg Pto
2. Kalle Inberg Pto
9412 g
5544 ¨


PTO:n avoin ahvenpilkki 1.3.2019 Hamari

Tulokset:

  Veteraanit
  1. Arvo Oinonen pto
  2. Antero Sundell Vks
  3. Seppo Laakso
  4. Ari Haanpää
  5. Seppo Turpeinen Pto
  6. Pekka Lumme
  7. raine Mähönen
  8. Kauko Jääskeläinen
  9. Seppo Sundell Vks
10. Matti Allén pto
11. Toivo Saari
12. Heino Outila Pto
13. Pentti Purola
14. Kalevi Lundahl Pto
15. Matti Salovesi
16. Kalervo Saviniemi
17. Markku Kortelainen Pto
18. Matti Paulamäki Pto
19. Eino Töyrylä Okk
20. Lasse Nurmi Vks
13244 g
11496 ¨
11454 ¨
11046 ¨
10966 ¨
10752 ¨
10428 ¨
  9676 ¨
  8562 ¨
  7734 ¨
  7404 ¨
  6986 ¨
  6726 ¨
  6486 ¨
  6124 ¨
  5862 ¨
  5286 ¨
  5098 ¨
  4730 ¨
  4592 ¨
  Miehet, yleinen
  1. Roni Selén
  2. Seppo Neuvonen Okk
  3. Daniel Allén Pto
  4. Kari Männistö
  5. Seppo Toroskainen
  6. Mika Vähämäki
  7. Marko Wallenius
  8. Hannu Nokela
  9. Pekka Hannila Pto
10. Matti Huotari Pto
11. Tom Andersson
12. Mika Toropainen
13. Mika Uusitalo Pto
18024 g
12610 ¨
10858 ¨
10694 ¨
10458 ¨
  8386 ¨
  8238 ¨
  7532 ¨
  6388 ¨
  4672 ¨
  4074 ¨
  3720 ¨
  4302 ¨
  Naiset
1. Tuula Töyrylä Okk
2. Irma Toropainen pto
3. Tuija Airaksinen Pto
4. Maarit Haapaniemi
10854 g
  9370 ¨
  8698 ¨
  7140 ¨


PTO:n avoin ahvenpilkki 2.3.2019 Loviisa

Tulokset:

  Veteraanit
  1. Esko Ojanen Pto
  2. Arvo Oinonen Pto
  3. Martti Kainulainen
  4. Sauli Rämö
  5. Pentti Huhtaniitty Pto
  6. Kalevi Lundahl pto
  7. Pekka Sarilampi
  8. Seppo Koivusaari
  9. Matti Allén Pto
10. Taisto Kääriä
11. Matti Salovesi
12. Heino Outila Pto
13. Matti Kähärä
14. Veikko Koskinen Pto
15. Erkki Kotiranta
16. Jouko Niemelä Pto
17. Matias Henttunen
9730 g
9580 ¨
8570 ¨
8420 ¨
7050 ¨
6960 ¨
6700 ¨
6650 ¨
6400 ¨
4450 ¨
3735 ¨
3575 ¨
3545 ¨
3440 ¨
2285 ¨
1445 ¨
1075 ¨
  Miehet, yleinen
  1. Ari Karhu
  2. Kari Auvinen
  3. Sami Kainulainen
  4. Tapio Lustig
  5. Harri Nikula
  6. Ilmari Jäntti
  7. Harri Halttunen
  8. Pekka Töyry
  9. Harri Nokela
10. Miro Meuronen
11. Mika Toropainen
12. Janne Outila Pto
13. Pentti Rantanen
16265 g
14220 ¨
13320 ¨
11370 ¨
11340 ¨
10060 ¨
  9550 ¨
  8900 ¨
  8280 ¨
  7820 ¨
  6420 ¨
  5530 ¨
  3975 ¨
  Naiset
1. Pirjo Forsblom Pto
2. Irma Toropainen
3. Terttu Pölönen
4. Esteri Moilanen
4255 g
3635 ¨
3145 ¨
2195 ¨


PTO:n avoin ahvenpilkki 9.3.2019 Hamari

Tulokset:

  Miehet
  1. Arvo Oinonen
  2. Seppo Turpeinen
  3. Kalevi Lundahl
  4. Janne Outila
  5. Markku Kortelainen
  6. Heino Outila
  7. Kalervo Saviniemi
  8. Esko Ojanen
  9. Matti Allén
10. Pentti Huhtaniitty
11. Seppo Toroskainen
12. Matti Paulamäki
13. Mika Vähämäki
14. Veikko Koskinen
15. Jyri Lamponen
16. Jouko Niemelä
17. Matti Huotari
11925 g
  8560 ¨
  8200 ¨
  8010 ¨
  6690 ¨
  6610 ¨
  6120 ¨
  5960 ¨
  5480 ¨
  5090 ¨
  5060 ¨
  4990 ¨
  4370 ¨
  4205 ¨
  2890 ¨
  2815 ¨
  1980 ¨
  Naiset
1. Pirjo Forsblom
2. Tuija Airaksinen
6030 g
5140 ¨
  Nuoret
1. Ilja Inberg Pto 7750 g


PTO:n avoin Eikan pilkki 17.3.2019 Loviisa, Sahaniemi

Tulokset:

  Veteraanit
  1. Seppo Laakso
  2. Pekka Sarilampi
  3. Ari Haanpää
  4. Väinö Kurvinen
  5. Martti Kainulainen
  6. Esko Ojanen Pto
  7. Kalevi Lundahl Pto
  8. Taisto Kääriä
  9. Arvo Oinonen Pto
10. Matti Paulamäki Pto
11. Matti Allén Pto
12. Veikko Koskinen Pto
13. Heino Outila Pto
14. Pentti Huhtaniitty Pto
14. Jouko Niemelä Pto
16. Kalervo Saviniemi Pto
11380 g
  9280 ¨
  8910 ¨
  7120 ¨
  6320 ¨
  5910 ¨
  5600 ¨
  5540 ¨
  5010 ¨
  4260 ¨
  4520 ¨
  2580 ¨
  2240 ¨
  2165 ¨
  2165 ¨
  1530 ¨
  Miehet, yleinen
  1. Harri Halttunen
  2. Tapio Lustig
  3. Ari Karhu
  4. Mika Toropainen Pto
  5. Janne Saarinen
  6. Tomi Ojanperä Pto
  7. Pekka Töyry
  8. Eero Eerikäinen
  9. Pentti Rantanen
10. Timo Korelin
11. Esko Nurmikari
12. Jyri Lamponen Pto
13. Valtteri Aaltonen
14. Mikko Väänänen
15. Janne Outila Pto
16. Esa Niemelä
17. Peter Hindsberg
18. Daniel Allén Pto
11805 g
10965 ¨
10220 ¨
  7060 ¨
  6780 ¨
  6520 ¨
  5910 ¨
  5330 ¨
  5150 ¨
  5080 ¨
  4410 ¨
  3885 ¨
  3745 ¨
  3535 ¨
  3145 ¨
  1825 ¨
  1440 ¨
    975 ¨
  Naiset
1. Jaana Väänänen
2. Irma Toropainen Pto
3. Pirjo Forsblom Pto
5800 g
3910 ¨
1580 ¨


PTO:n avoin ahvenpilkki 22.3.2019 Hamarin SEO

Tulokset:

  Miehet
  1. Seppo Laakso
  2. Seppo Sundell Vks
  3. Arvo Oinonen Pto
  4. Pekka Lumme
  5. Seppo Turpeinen
  6. Hannu Nokela
  7. Väinö Kurvinen
  8. Seppo Toroskainen
  9. Pentti Huhtaniitty Pto
10. Ilari Arila
11. Heino Outila Pto
12. Matti Allén Pto
13. Kalevi Lumen
14. Kalevi Lundahl Pto
15. Matti Kähärä
16. Kati Männistö
3583 g
3290 ¨
2910 ¨
2642 ¨
1584 ¨
1402 ¨
1236 ¨
1040 ¨
  818 ¨
  780 ¨
  774 ¨
  644 ¨
  546 ¨
  238 ¨
  206 ¨
  120 ¨
  Naiset
1. Tuula Arila
2. Maarit Haapaniemi
2444 g
  120 ¨


PTO:n avoin kaikenkalan pilkkikilpailu 24.3.2019 Porvoo, Veckjärvi

Tulokset:

  Veteraanit
  1. Kalevi Lundahl Pto
  2. Matti Kähärä
  3. Arvo Oinonen Pto
  4. Kauko Jääskeläinen
  5. Matti Allén Pto
  6. Veikko Koskinen Pto
  7. Matias Henttunen
  8. Esko Ojanen Pto
  9. Heino Outila Pto
10. Kaj Ahlroos
11. Matti Paulamäki Pto
12. Erik Enqvist
13. Seppo Aho Pto
6350 g
4635 ¨
4460 ¨
3565 ¨
2850 ¨
2830 ¨
2740 ¨
2720 ¨
2590 ¨
2485 ¨
1635 ¨
1065 ¨
  495 ¨
  Miehet, yleinen
1. Roni Selén
2. Tomi Ojanperä Pto
3. Pekka Hannila Pto
4. Timo Redsven
5. Janne Outila Pto
6. Jyri Lamponen Pto
10650 g
  9220 ¨
  5280 ¨
  4205 ¨
  3085 ¨
  2005 ¨
  Naiset
1. Liisa Lindgren
2. Pirjo Anttonen
3. Lea Manu
4. Mirja Enqvist
4040 g
2870 ¨
2685 ¨
2005 ¨
  Nuoret
1. Ilja Inberg Pto 3650 g


PTO:n avoin pilkkikilpailu 30.3.2019 Porvoo, Veckjärvi

Tulokset:

  Veteraanit
  1. Matti Allén
  2. Ari Haanpää
  3. Martti Wallenius
  4. Arvo Oinonen
  5. Antero Sundell
  6. Kalevi Lundalh
  7. Matti Kähärä
  8. Seppo Laakso
  9. Ilari Arila
10. Raine Mähönen
11. Mauno lepistö
12. Seppo Sundell
13. Matti Paulamäki
14. Lasse Nurmi
15. Veikko Koskinen
16. Seppo Aho
17. Aulis Vatanen
7780 g
7110 ¨
5120 ¨
4580 ¨
3890 ¨
3420 ¨
3040 ¨
2885 ¨
2870 ¨
2465 ¨
2380 ¨
1965 ¨
1480 ¨
1145 ¨
1035 ¨
1015 ¨
  330 ¨
  Miehet, yleinen
1. Harri Lindberg
2. Jussi Vakkala
3. Antero Levander
4. Pekka Hannila
5. Seppo Toroskainen
6. Tom Andersson
7. Miro Meuronen
7370 g
3940 ¨
2605 ¨
1850 ¨
1790 ¨
1175 ¨
-------¨
  Naiset
1. Tuula Arila
2. Helena Mononen
3. Lea Manu
4. Pirjo Anttonen
5. Liisa Lindgren
3830 g
2920 ¨
1640 ¨
1580 ¨
1110 ¨


PTO:n avoin onkikilpailu 28.4.2019 Porvoo, Tolkkinen

Tulokset:

  Miehet
  1. Esko Ojanen Pto
  2. Väinö Kurvinen
  3. Kauko Jääskeläinen
  4. Arvo Oinonen Pto
  5. Pekka Kostiainen
  6. Janne Outila Pto
  7. Veikko Koskinen Pto
  8. Kalevi Lundahl Pto
  9. Aulis Vatanen
10. Mika Toropainen Pto
11. Aarne Rintamäki
12. Mauno Lepistö
13. Juha Paakkinen Pto
14. Matti Paulamäki Pto
15. Arto Koskela
16. Matti Allén Pto
17. Raino Huttunen
18. Matti Huotari Pto
19. Matti Salovesi
20. Erik Enqvist Pto
21. Jaakko Helander Pto
22. Sauli Rämö
16825 g
13600 ¨
7620 ¨
7350 ¨
7190 ¨
6350 ¨
5670 ¨
2140 ¨
1930 ¨
1150 ¨
1070 ¨
  895 ¨
  745 ¨
  710 ¨
  655 ¨
  640 ¨
  535 ¨
  475 ¨
  205 ¨
  255 ¨
  150 ¨
  100 ¨
  Naiset
1. Pirjo Forsblom Pto
2. Tuija Airaksinen Pto
3. Irma Toropainen Pto
4. Yvonne Eriksson Pto
5. Tuula Allén Pto
6. Eila Linnimaa Pto
7. Mirja Enqvist Pto
8. Maarit Haapaniemi
3240 g
2155 ¨
1490 ¨
1390 ¨
1005 ¨
  715 ¨
  575 ¨
  360 ¨


PTO:n jäsentenvälinen onkikilpailu 4.5.2019 Porvoo, Tolkkinen

Tulokset:

  Miehet
  1. Matti Paulamäki
  2. Antero Sundell
  3. Janne Outila
  4. Veijo Helminen
  5. Seppo Aho
  5. Matti Huotari
  7. Arvo Oinonen
  8. Esko Ojanen
  9. Kalevi Lundahl
10. Juha Paakkinen
11. Ahti Laamanen
12. Mika Torapainen
13. Matti Allén
14. Veikko Koskinen
900 g
715 ¨
320 ¨
210 ¨
200 ¨
200 ¨
165 ¨
  85 ¨
  80 ¨
  50 ¨
  35 ¨
  30 ¨
  15 ¨
    2 ¨
  Naiset
1. Tuija Airaksinen
2. Yvonne Eriksson
3. Irma Toropainen
4. Tuula Allén
70 g
65 ¨
  5 ¨
  2 ¨


PTO:n avoin onkikilpailu 5.5.2019 Loviisa, Sahaniemi

Tulokset:

  Miehet
  1. Matti Salovesi
  2. Arvo Oinonen Pto
  3. Matti Paulamäki Pto
  4. Matti Allén Pto
  5. Pentti Rantanen
  6. Matti Huotari Pto
  7. Juha Paakkinen Pto
  8. Leif Walander Pto
  9. Esko Ojanen Pto
10. Raimo Näveri Pto
11. Kauko Jääskeläinen
12. Pekka Kostiainen
13. Lauri Mäkipää Okk
14. Sauli Rämö
15. Kalevi Lundahl Pto
16. Mika Toropainen Pto
17. Seppo Aho Pto
18. Terho Reimi Pto
19. Väinö Kurvinen
20. Ahti Laamanen Pto
21. Heimo Hietikko
9980 g
7320 ¨
6140 ¨
4845 ¨
3720 ¨
3265 ¨
3145 ¨
2820 ¨
2585 ¨
2580 ¨
2380 ¨
2125 ¨
1965 ¨
1960 ¨
1815 ¨
1170 ¨
1165 ¨
1100 ¨
  930 ¨
  890 ¨
  560 ¨
  Naiset
1. Seija Orpana
2. Pirjo Forsblom Pto
3. Tuula Allén Pto
4. Irma Toropainen Pto
5. Yvonne Eriksson Pto
2840 g
2280 ¨
2175 ¨
2135 ¨
  275 ¨


PTO:n avoin onkikilpailu 11.5.2019 Porvoonjoki

Tulokset:

  Miehet
  1. Esko Ojanen Pto
  2. Leif Walander Pto
  3. Seppo Turpeinen
  4. Matti Paulamäki Pto
  5. Matti Salovesi
  6. Arvo Oinonen Pto
  7. Juha Paakkinen Pto
  8. Janne Outila Pto
  9. Pekka Kostiainen
10. Sauli Rämö
11. Markku Kortelainen
12. Terho Reimi Pto
13. Seppo Aho Pto
14. Seppo Luukkanen Pto
15. Matti Allén Pto
16. Lauri Mäkipää Okk
17. Aulis Vatanen
18. Mika Toropainen Pto
19. Eero Laakso Pto
20. Veikko Koskinen Ptp
21. Matti Huotari Pto
22. Pentti Rantanen
19085 g
16720 ¨
15550 ¨
13800 ¨
12030 ¨
10270 ¨
10120 ¨
  8360 ¨
  8330 ¨
  8140 ¨
  7800 ¨
  7080 ¨
  6970 ¨
  6280 ¨
  6230 ¨
  5990 ¨
  4985 ¨
  4380 ¨
  3555 ¨
  3375 ¨
  2885 ¨
  2435 ¨
  Naiset
1. Yvonne Eriksson Pto
2. Ulli Kiviranta Pto
3. Pirjo Forsblom Pto
4. Irma Toropainen Pto
5. Tuula Allén Pto
6. Eila Linnimaa Pto
8440 g
6970 ¨
5850 ¨
2745 ¨
2565 ¨
1975 ¨


PTO:n avoin onkikilpailu 15.5.2019 Porvoonjoki

Tulokset:

  Miehet
  1. Kalevi Lundahl Pto
  2. Matti Paulamäki Pto
  3. Terho Reimi Pto
  4. Esko Ojanen pto
  5. Matti Huotari Pto
  6. Juha Paakkinen pto
  7. Reijo Luona
  8. Seppo Aho Pto
  9. Arvo Oinonen Pto
10. Matti Allén Pto
11. O-P. Vuori Tjuk
12. Mauno Lepistö
13. Ahti Laamanen Pto
14. Jaakko Helander Pto
15. Teuvo Sintonen Pto
3445 g
3430 ¨
3380 ¨
2870 ¨
1560 ¨
1490 ¨
1260 ¨
1200 ¨
1180 ¨
1120 ¨
  640 ¨
  560 ¨
  440 ¨
  205 ¨
  130 ¨
  Naiset
1. Tuija Airaksinen Pto
2. Tuula Allén Pto
3. Yvonne Eriksson Pto
4. Marja-Liisa Kuparinen
1910 g
  465 ¨
  370 ¨
  170 ¨


PTO:n avoin onkikilpailu 19.5.2019 Tolkkinen

Tulokset:

  Miehet
  1. Esko Ojanen Pto
  2. Arvo Oinonen Pto
  3. Heino Outila Pto
  4. Kalevi Lundahl Pto
  5. Pekka Kostiainen
  6. Teuvo Sintonen Pto
  7. Mauno Lepistö
  8. Seppo Aho Pto
  9. Mikko Buhanist
10. Sauli Rämö
11. Leif Walander Pto
12. Aarne Rintamäki
13. Lauri Mäkipää Okk
14. Matti Paulamäki Pto
15. Matti Huotari Pto
16. Kauko Jääskeläinen
17. Matti Salovesi
18. Taisto Peltonen Pto
19. Esa Salonen Okk
21040 g
16600 ¨
12720 ¨
  9540 ¨
  9520 ¨
  9200 ¨
  8530 ¨
  7820 ¨
  7450 ¨
  7190 ¨
  6720 ¨
  6540 ¨
  5880 ¨
  5740 ¨
  5570 ¨
  4245 ¨
  4005 ¨
  2700 ¨
  1525 ¨
  Naiset
1. Tuula Allén Pto
2. Pirjo Forsblom Pto
3. Yvonne Eriksson Pto
11970 g
  5400 ¨
  4985 ¨


PTO:n avoin onkikilpailu 22.5.2019 Porvoo

Tulokset:

  Miehet
  1. Markku Kortelainen
  2. Seppo Aho Pto
  3. Esko Ojanen Pto
  4. Seppo Turpeinen
  5. Matti Allén Pto
  6. Juha Paakkinen Pto
  7. Matti Paulamäki Pto
  8. Heino Outila Pto
  9. Ahti Laamanen Pto
10. Kalevi Lundahl Pto
11. Matti Huotari Pto
12. Terho Reimi Pto
13. Olli-Pekka Vuori Tjuk
11990 g
10370 ¨
  9280 ¨
  9270 ¨
  8610 ¨
  7300 ¨
  6490 ¨
  6200 ¨
  6050 ¨
  5580 ¨
  5560 ¨
  3420 ¨
  2195 ¨
  Naiset
1. Yvonne Eriksson Pto
2. Pirjo Forsblom Pto
3. Tuula Allén Pto
4. Eila Linnimaa Pto
5. Tuija Airaksinen
6. Marja-Liisa Kuparinen
8130 g
5400 ¨
5120 ¨
4410 ¨
4305 ¨
1955 ¨


PTO:n avoin onkikilpailu 26.5.2019 Porvoonjoki

Tulokset:

  Miehet
  1. Seppo Sundell Vks
  2. Arvo Oinonen Pto
  3. Mika Toropainen Pto
  4. Väinö Kurvinen
  5. Kauko Jääskeläinen
  6. Harri Lindberg
  7. Jaakko Helander Pto
  8. Matti Paulamäki Pto
  9. Eero Laakso Tjuk
10. Leif Walander Pto
10. Matti Huotari Pto
12. Matti Salovesi
13. Kalevi Lundahl Pto
14. Antero Sundell Vks
15. Esko Ojanen Pto
16. Tapio Lustig
17. Sauli Rämö
18. Heino Outila Pto
19. Seppo Aho Pto
20. Taisto Peltonen Pto
21. Janne Outila Pto
22. Matti Allén Pto
23. Olli-Pekka Vuori
24. Juha Paakkinen Pto
25. Lasse Nurmi Vks
13900 g
11785 ¨
  9130 ¨
  8370 ¨
  6400 ¨
  5440 ¨
  4720 ¨
  4570 ¨
  4455 ¨
  3700 ¨
  3700 ¨
  3665 ¨
  3540 ¨
  3320 ¨
  3120 ¨
  3060 ¨
  2825 ¨
  2370 ¨
  2340 ¨
  2285 ¨
  1990 ¨
  1750 ¨
  1330 ¨
  1225 ¨
    910 ¨
  Naiset
1. Pirjo Forsblom Pto
2. Helena Mononen
3. Irma Toropainen
4. Tuula Allén Pto
3650 g
3270 ¨
2275 ¨
1175 ¨


PTO:n avoin onkikilpailu 29.5.2019 Porvoonjoki

Tulokset:

  Miehet
  1. Esko Ojanen Pto
  2. Aarne Rintamäki
  3. Kalevi Lundahl Pto
  4. Tom Andersson
  5. Seppo Aho Pto
  6. Matti Paulamäki
  7. Pentti Huhtaniitty
  8. Mauno Lepistö
  9. Matti Allén Pto
10. Juha Paakkinen Pto
11. Heino Outila Pto
12. Reijo Louna
13. Mika Toropainen Pto
14. Jaakko Helander Pto
15. Matti Huotari Pto
16. Teuvo Sintonen Pto
17. Terho Reimi Pto
14320 g
  4260 ¨
  4055 ¨
  2170 ¨
  2695 ¨
  2080 ¨
  1880 ¨
  1805 ¨
  1090 ¨
  1080 ¨
    905 ¨
    695 ¨
    470 ¨
    420 ¨
    365 ¨
    240 ¨
    115 ¨
  Naiset
1. Irma Toropainen Pto
2. Maarit Haapaniemi
3. Eila Linnimaa Pto
3. Yvonne Eriksson Pto
5. Pirjp Forsblom Pto
6. Tuula Allén Pto
2265 g
  885 ¨
  560 ¨
  560 ¨
  515 ¨
  180 ¨


PTO:n avoin onkikilpailu 2.6.2019 Porvoonjoki

Tulokset:

  Miehet
  1. Tom Andersson
  2. Matti Allén Pto
  3. Väinö Kurvinen
  4. Seppo Aho Pto
  5. Kauko Jääskeläinen
  6. Terho Reimi Pto
  7. Kalevi Lundahl Pto
  8. Esko Ojanen Pto
  9. Eero Laakso Tjuk
10. Leif Walander Pto
11. Matti Salovesi
12. Aulis Vatanen
13. Tomi Ojanperä
14. Petri Forsblom
15. Matti Paulamäki Pto
16. Arvo Oinonen Pto
17. Matti Huotari pto
18. Aarne Rintamäki
19. Reijo Luona
20. Janne Outila Pto
21. Mauno Lepistö
22. Ensio Hietanen
23. Juha Paakkinen Pto
24. Heino Outila Pto
25. Taisto Peltonen Pto
26. O-P. Vuori
27. Teuvo Sintonen Pto
5370 g
4725 ¨
4580 ¨
3070 ¨
2880 ¨
2670 ¨
2665 ¨
2035 ¨
1820 ¨
1755 ¨
1725 ¨
1705 ¨
1550 ¨
1375 ¨
1345 ¨
1285 ¨
1035 ¨
  990 ¨
  930 ¨
  915 ¨
  900 ¨
  865 ¨
  810 ¨
  760 ¨
  615 ¨
  310 ¨
  280 ¨
  Naiset
1. Pirjo Forsblom Pto
2. Eila Linnimaa Pto
3. Maarit Haapaniemi
4. Tuija Martikainen
5. Tuula Allén Pto
6. Mia Huotari Pto
7. Yvonne Eriksson Pto
4135 g
1260 ¨
1085 ¨
  890 ¨
  860 ¨
  825 ¨
  545 ¨


PTO:n avoin onkikilpailu 5.6.2019 Porvoonjoki

Tulokset:

  Miehet
  1. Matti Paulamäki Pto
  2. Eero Laakso Tjuk
  3. Terho Reimi Pto
  4. Seppo Aho Pto
  5. Petri Forsblom
  6. Taisto Peltonen Pto
  7. Mauno Lepistö
  8. Juha Paakkinen Pto
  9. Olli-Pekka Vuori
10. Tom Andersson
11. Jaakko Helander Pto
12. Heino Outila Pto
13. Daniel Allén Pto
14. Teuvo Sintonen Pto
15. Esko Ojanen Pto
16. Ahti Laamanen Pto
17. Matti Allén Pto
18. Pentti Huhtaniitty Pto
19. Arvo Oinonen Pto
20. Kalevi Lundahl Pto
21. Matti Huotari Pto
7210 g
3220 ¨
1855 ¨
1805 ¨
1790 ¨
1570 ¨
1540 ¨
1385 ¨
1045 ¨
  975 ¨
  855 ¨
  880 ¨
  770 ¨
  730 ¨
  725 ¨
  720 ¨
  635 ¨
  575 ¨
  565 ¨
  445 ¨
  420 ¨
  Naiset
1. Tuula Allèn Pto
2. Maarit Haapaniemi
3. Tuija Airaksinen Pto
4. Pirjo Forsblom Pto
5. Eila Linnimaa Pto
6. Evonne Eriksson Pto
1410 g
1130 ¨
1040 ¨
  835 ¨
  885 ¨
    40 ¨
  Nuoret
1. Ella Allèn 95 g


PTO:n avoin onkikilpailu 12.6.2019 Porvoonjoki

Tulokset:

  Miehet
  1. Esko Ojanen Pto
  2. Arvo Oinonen Pto
  3. Eero Laakso Tjuk
  4. Reijo Louna
  5. Tom Andersson
  5. Antti Backman
  7. Matti Allén Pto
  8. Matti Paulamäki Pto
  9. Lauri Mäkipää Okk
10. Pentti Huhtaniitty Pto
10. Matti Ojala
12. Matti Huotari Pto
13. Jaakko Helander Pto
14. Juha Paakkinen Pto
15. Taisto Peltonen Pto
16. Mauno Lepistö
17. Kalevi Lundahl Pto
18. Miika Carlas
19. Teuvo Sintonen Pto
2790 g
2185 ¨
1580 ¨
1105 ¨
  960 ¨
  960 ¨
  950 ¨
  870 ¨
  625 ¨
  580 ¨
  580 ¨
  500 ¨
  430 ¨
  425 ¨
  420 ¨
  390 ¨
    90 ¨
    60 ¨
    50 ¨
  Naiset
1. Yvonne Eriksson Pto
2. Eila Linnimaa Pto
3. Tuula Allén pto
4. Pirjo Forsblom Pto
655 g
135 ¨
80 ¨
75 ¨
  Nuoret
1. Saana Backman
2. Riina Backman
3. Sampo Bacman
230 g
170 ¨
  95 ¨


PTO:n avoin onkikilpailu 16.6.2019 Porvoonjoki

Tulokset:

  Miehet
  1. Tomi Ojanperä Pto
  2. Arvo Oinonen Pto
  3. Reijo Laurikainen
  4. Harri Lindberg
  5. Juha Paakkinen Pto
  6. Taisto Peltonen Pto
  7. Kalevi Lundahl Pto
  8. Pentti Huhtaniitty Pto
  9. Sauli Rämö
10. Antti Backman
11. Janne Outila Pto
12. Esko Ojanen Pto
13. Mikko Buhanist
14. Ensio Hietanen
15. Matti Paulamäki Pto
16. Kauko Jääskeläinen
17. Aulis Vatanen
18. Martti Simonen Vks
19. Ilari Arila
20. Mika Toropainen Pto
21. Antero Sundell Vks
22. Olli-Pekka Vuori
23. Seppo Sundell Vks
24. Matti Allén Pto
25. Reijo Louna
26. Eero Laakso Tjuk
27. Veikko Koskinen Pto
28. Jorma Muuronen Tjuk
29. Lasse Nurmi Vks
30. Seppo Aho Pto
3575 g
3150 ¨
2735 ¨
2680 ¨
2320 ¨
2055 ¨
2030 ¨
1850 ¨
1660 ¨
1530 ¨
1510 ¨
1435 ¨
1355 ¨
1215 ¨
1145 ¨
1125 ¨
1115 ¨
1105 ¨
1075 ¨
  985 ¨
  980 ¨
  925 ¨
  875 ¨
  840 ¨
  800 ¨
  770 ¨
  595 ¨
  525 ¨
  450 ¨
  310 ¨
  Naiset
1. Irma Toropainen Pto
2. Tuula Kivistö
3. Tuula Arila
4. Pirjo Forsblom Pto
5. Helena Mononen Vks
6. Tuija Martikainen
7. Yvonne Eriksson Pto
8. Tuula Allén Pto
1405 g
1290 ¨
1160 ¨
1060 ¨
  935 ¨
  500 ¨
  215 ¨
    90 ¨
  Nuoret
1. Ilja Inberg Pto
2. Saana Backman
1230 g
  600 ¨


PTO:n avoin onkikilpailu 6.7.2019 Loviisa, Sahaniemi

Tulokset:

  Miehet
  1. Matti Salovesi
  2. Matti Paulamäki Pto
  3. Arvo Oinonen Pto
  4. Kalevi Lundahl Pto
  5. Raimo Vallittu
  6. Esko Ojanen Pto
  7. Pentti Huhtaniitty Pto
  8. Väinö Kurvinen
  9. Raimo Näveri pto
10. Ilari Arila
11. Juha Paakkinen Pto
12. Matti Huotari Pto
13. Matti Allén Pto
14. Seppo Aho Pto
15. Pekka Hannila Pto
16. Mika Toropainen Pto
17. Terho Reimi Pto
5960 g
4325 ¨
4195 ¨
4090 ¨
3790 ¨
3465 ¨
3410 ¨
2895 ¨
2455 ¨
2370 ¨
2170 ¨
1980 ¨
1825 ¨
1630 ¨
1615 ¨
1560 ¨
1550 ¨
  Naiset
1. Tuula Arila
2. Irma Toropainen
3. Pirjo Forsblom Pto
4. Tuija Airaksinen Pto
5. Yvonne Eriksson pto
6. Marjatta Hurskainen
7. Tuula Allén Pto
3645 g
1940 ¨
1785 ¨
1630 ¨
1555 ¨
1320 ¨
  770 ¨
  Nuoret
1. Ilja Inberg Pto 2565 g


PTO:n avoin onkikilpailu 24.7.2019 Porvoonjoki

Tulokset:

  Miehet
  1. Kalevi Lundahl Pto
  2. Esko Ojanen Pto
  3. Teuvo Sintonen Pto
  4. Jaakko Helander Pto
  5. Matti Paulamäki Pto
  6. Matti Allén Pto
  7. Veikko Koskinen Pto
  8. Aarne Rintamäki
  9. Mauno Lepistö
10. Reijo Luona
11. Eero Laakso Tjuk
12. Terho Reimi Pto
13. Juha Paakkinen Pto
14. Seppo Aho Pto
15. Mika Toropainen pto
4880 g
2750 ¨
2535 ¨
2005 ¨
1935 ¨
1720 ¨
1365 ¨
1155 ¨
1135 ¨
1085 ¨
1010 ¨
  995 ¨
  730 ¨
  740 ¨
  250 ¨
  Naiset
1. Tuula Allén Pto
2. Irma Toropainen Pto
3. Yvonne Eriksson pto
4. Pirjo Forsblom Pto
1365 g
1185 ¨
  585 ¨
  115 ¨


PTO:n avoin onkikilpailu 28.7.2019 Tolkkinen

Tulokset:

  Miehet
  1. Matti Allén Pto
  2. Juhani Pasanen Pto
  3. Aulis Vatanen
  4. Matti Huotari Pto
  5. Esko Ojanen Pto
  6. Lauri Mäkipää Okk
  7. Juha Paakkinen Pto
  8. Kalevi Lundahl Pto
  9. Terho Reimi Pto
10. Mika Toropainen Pto
11. Veikko Koskinen Pto
5120 g
2760 ¨
2335 ¨
2210 ¨
2180 ¨
2155 ¨
2020 ¨
1865 ¨
1335 ¨
1325 ¨
  600 ¨
  Naiset
1. Pirjo Forsblom Pto
2. Tuula Allén Pto
3. Tuija Airaksinen pto
4. Irma Toropainen
4880 g
4160 ¨
3285 ¨
1250 ¨


PTO:n avoin onkikilpailu 31.7.2019 Porvoonjoki

Tulokset:

  Miehet
  1. Esko Ojanen Pto
  2. Matti Paulamäki Pto
  3. Juhani Harju
  4. Kalevi Lundalh Pto
  5. Ensio Hietanen
  6. Petri Forsblom pto
  7. Pentti Huhtaniitty Pto
  8. terho Reimi Pto
  9. Matti Allén Pto
10. Juha Paakkinen Pto
11. Aarne Rintamäki
12. Jaakko Helander Pto
13. Mika Toropainen pto
14. Ahti Laamanen Pto
15. Mauno Lepistö
16. Veikko Koskinen Pto
17. Teuvo Sintonen Pto
18. Kauko Hakanen
19. Tom Andersson
20. Seppo Aho Pto
21. Eero Laakso Tjuk
22. Arto Koskela
23. Matti Huotari Pto
4980 g
4085 ¨
3825 ¨
3630 ¨
3525 ¨
3110 ¨
2765 ¨
2440 ¨
2100 ¨
2080 ¨
1965 ¨
1840 ¨
1750 ¨
1370 ¨
1325 ¨
  980 ¨
  950 ¨
  710 ¨
  675 ¨
  640 ¨
  585 ¨
  580 ¨
  260 ¨
  Naiset
1. Yvonne Eriksson Pto
2. Maarit Haapaniemi
3. Irma Toropainen Pto
4. Sirkka Itäniemi
5. Tuija Martikainen
6. Tuula Allén Pto
7. Tuija Airaksinen Pto
1760 g
  655 ¨
  610 ¨
  360 ¨
  265 ¨
  250 ¨
  230 ¨


PTO:n avoin onkikilpailu 4.8.2019 Porvoonjoki

Tulokset:

  Miehet
  1. Tapio Tapaninen
  2. Matti Paulamäki Pto
  3. Aulis Vatanen
  4. Reijo Laurikanen
  5. Mauno Lepistö
  6. Matti Allén Pto
  7. Antero Sundell Vks
  8. Juhani Harju
  9. Väinö Kurvinen
  9. Esko Ojanen Pto
11. Matti Kanninen
12. Markku Kortelainen
13. Erik Enqvist Pto
14. Kalevi Lundahl Pto
15. Mika Toropainen Pto
16. Janne Outila Pto
17. Juha Paakkinen Pto
18. Tom Andersson
19. Seppo Aho Pto
20. Martti Nurmi
21. Eero Laakso Tjuk
22. Teuvo Sintonen Pto
23. Lasse Nurmi Vks
24. Ensio Hietanen
25. Ilari Arila
26. Terho Reimi Pto
27. Aarne Rintamäki
27. Mikko Buhanist
29. Martti Simonen
30. Aimo Inkiläinen
31. Heino Outila Pto
32. Vesa Pärkinen
4835 g
4035 ¨
3480 ¨
3475 ¨
2910 ¨
2895 ¨
2710 ¨
2685 ¨
2645 ¨
2645 ¨
2365 ¨
2310 ¨
2300 ¨
2215 ¨
2060 ¨
2000 ¨
1970 ¨
1790 ¨
1745 ¨
1620 ¨
1370 ¨
1355 ¨
1350 ¨
1315 ¨
1285 ¨
1280 ¨
1070 ¨
1070 ¨
  995 ¨
  935 ¨
  700 ¨
  535 ¨
  Naiset
1. Tuula Arila
2. Pirjo Anttonen
3. Mirja Enqvist pto
4. Helena Mononen
5. Tuula Allén Pto
6. Yvonne Eriksson Pto
7. Irma Toropainen Pto
8. Tuija Martikainen
9. Pirjo Forsblom Pto
3820 g
2010 ¨
1825 ¨
1780 ¨
1695 ¨
1220 ¨
1035 ¨
  975 ¨
  765 ¨


PTO:n avoin onkikilpailu 7.8.2019 Porvoonjoki

Tulokset:

  Miehet
  1. Esko Ojanen Pto
  2. Kalevi Lundahl Pto
  3. Terho Reimi Pto
  4. Matti Allén Pto
  5. Juhani Harju
  6. Taisto Peltonen Pto
  7. Matti Paulamäki Pto
  8. Heino Outila Pto
  9. Juha Paakkinen Pto
10. Pentti Huhtaniitty Pto
11. Reijo Louna
12. Veikko Koskinen Pto
13. Seppo Aho Pto
14. Teuvo Sintonen Pto
15. Jaakko Helander Pto
16. Kauko Hakanen
17. Veikko Huovila Pto
4270 g
3825 ¨
3740 ¨
3350 ¨
3010 ¨
2595 ¨
2160 ¨
2085 ¨
1930 ¨
1865 ¨
1620 ¨
1595 ¨
1495 ¨
1430 ¨
1295 ¨
  860 ¨
  425 ¨
  Naiset
1. Pirjo Forsblom Pto
2. Yvonne Eriksson Pto
3. Tuula Allén Pto
1090 g
  825 ¨
  725 ¨


PTO:n avoin onkikilpailu 11.8.2019 Porvoonjoki

Tulokset:

  Miehet
  1. Kauko Jääskeläinen
  2. Arvo Oinonen Pto
  3. Matti Allén Pto
  4. Reijo Laurikainen
  5. Tom Andersson
  6. Eero Laakso Tjuk
  7. Juha Paakkinen Pto
  8. Veikko Koskinen Pto
  9. Pekka Kostiainen
10. Aarne Rintamäki
11. Matti Paulamäki Pto
12. Terho Reimi Pto
13. Kalevi Lundahl Pto
14. Väinö Kurvinen
15. Esko Ojanen Pto
16. Mauno Lepistö
17. Reijo Louna
18. Teuvo Sintonen Pto
19. Aulis Vatanen
6780 g
5810 ¨
5380 ¨
4465 ¨
3480 ¨
3410 ¨
3395 ¨
3125 ¨
3065 ¨
2990 ¨
2970 ¨
2570 ¨
2515 ¨
2430 ¨
2225 ¨
1495 ¨
1080 ¨
  860 ¨
  675 ¨
  Naiset
1. Tuula Allén Pto
2. Yvonne Eriksson Pto
1815 g
1565 ¨


PTO:n avoin onkikilpailu 14.8.2019 Porvoonjoki

Tulokset:

  Miehet
  1. Esko Ojanen Pto
  2. Matti Paulamäki Pto
  3. Seppo Neuvonen Okk
  4. Aarne Rintamäki
  5. Matti Allén Pto
  6. Kalevi Lundahl Pto
  7. Juha Paakkinen Pto
  8. Pentti Huhtaniitty Pto
  9. Jaakko Helander Pto
10. Eero Laakso Tjuk
11. Mauno Lepistö
12. Veikko Koskinen Pto
13. Tom Andersson
14. Seppo Aho Pto
15. Teuvo Sintonen Pto
16. Veikko Huovila Pto
17. Terho Reimi Pto
4140 g
2965 ¨
2460 ¨
2335 ¨
2320 ¨
2100 ¨
1900 ¨
1735 ¨
1705 ¨
1495 ¨
1465 ¨
1440 ¨
1060 ¨
  890 ¨
  445 ¨
  305 ¨
  255 ¨
  Naiset
1. Tuula Allén Pto
2. Yvonne Eriksson Pto
3. Pirjo Forsblom Pto
4. Sirkka Itämäki
2615 g
2105 ¨
1070 ¨
  420 ¨


PTO:n jäsentenvälinen onkikilpailu 17.8.2019 Porvoonjoki

Tulokset:

  Miehet
  1. Matti Paulamäki
  2. Antero Sundell
  3. Kalevi Lundahl
  4. Seppo Turpeinen
  5. Esko Ojanen
  6. Matti Allén
  7. Jaakko Helander
  8. Veijo Helminen
  9. Arvo Oinonen
10. Seppo Luukkanen
11. Mika Toropainen
12. Janne Outila
12. Veikko Koskinen
14. Seppo Aho
15. Teuvo Sintonen
16. Pentti Huhtaniitty
17. Juha Paakkinen
18. Erik Enqvist
5970 g
5200 ¨
3560 ¨
3140 ¨
3130 ¨
2940 ¨
2710 ¨
2685 ¨
2655 ¨
2180 ¨
1735 ¨
1650 ¨
1650 ¨
1390 ¨
1320 ¨
1145 ¨
1115 ¨
1020 ¨
  Naiset
1. Pirjo Forsblom
2. Mirja Enqvist
3. Tuula Allén
4. Ulli Kiviranta
5. Yvonne Eriksson
6. Irma Toropainen
2780 g
2740 ¨
2130 ¨
1390 ¨
1380 ¨
  660 ¨


PTO/OKK seurojen välinen onkikilpailu 18.8.2019 Loviisa, Sahaniemi

  Miehet: 20. Aaro Avonius Okk
  1. Esko Ojanen Pto
  2. Eino Töyrylä Okk
  3. Kalevi Lundahl Pto
  4. Matti Paulamäki Pto
  5. Leif Walander Pto
  6. Raimo Näveri Pto
  6. Arvo Oinonen Pto
  8. Esa Salonen Okk
  9. Seppo Neuvonen Okk
10. Terho Reimi Pto
11. Pentti Huhtaniitty Pto
12. Lauri Mäkipää Okk
13. Matti Allén Pto
14. Juha Paakkinen Pto
15. Mika Toropainen Pto
16. Seppo Aho Pto
17. Henrik Laukkanen Okk
18. Mika Järvinen Okk
19. Kauko Hakanen Okk
3815 g
3805 ¨
3350 ¨
3270 ¨
2865 ¨
2685 ¨
2685 ¨
2275 ¨
2060 ¨
2030 ¨
1845 ¨
1770 ¨
1690 ¨
1550 ¨
  995 ¨
  945 ¨
  920 ¨
  735 ¨
  490 ¨
  295 ¨
  Naiset:
1. Irma Toropainen Pto
2. Marja-Liisa Kuparinen Okk
3. Yvonne Eriksson Pto
4. Pirjo Forsblom Pto
5. Satu Hakanen Okk
6. Tuula Allén Pto<
2595 g
2555 ¨
1825 ¨
  795 ¨
  560 ¨
  225 ¨
  Nuoret:
1. Oskari Walander
315 g
  Seurat:
1. Porvoon Talvionkijat
2. Orimattilan kalakerho
23 895 g
14 540 ¨


Avoimet laituripilkit Loviisa 1.9.2019

Tulokset:

  Miehet
  1. Seppo Aho Pto
  2. Antero Sundell Vks
  3. Tuomo Rakkola Ikm
  4. Kauko Jääskeläinen
  5. Martti Simonen Vks
  6. Arvo Oinonen Pto
  7. Väinö Kurvinen
  8. Raimo Tarkkonen
  9. Kalevi Lundahl Pto
10. Seppo Neuvonen Okk
11. Esko Ojanen Pto
12. Pekka Hannila Pto
13. Seppo Uusnäkki
14. Janne Outila Pto
15. Pentti Huhtaniitty Pto
15. Osmo Pirinen
17. Pekka Kostiainen
18. Raimo Näveri Pto
19. Matti Paulamäki Pto
20. Eino Töyrylä Okk
21. Teuvo Sintonen Pto
22. Leif Walander Pto
23. Mika Toropainen Pto
24. Jari Johansson
25. Matti Allén Pto
26. Arvo Orpana
27. Lasse Nurmi Vks
28. Veijo Auvinen
29. Reijo Louna
30. Arto Koskela
31. Matti Huotari Pto
32. Juha Paakkinen Pto
33. Jorma Muuronen
34. Jaakko Helander Pto
6370 g
5470 ¨
4800 ¨
4585 ¨
3680 ¨
3530 ¨
3400 ¨
3390 ¨
2930 ¨
2805 ¨
2675 ¨
2605 ¨
2600 ¨
2540 ¨
2505 ¨
2505 ¨
2445 ¨
2260 ¨
2015 ¨
1840 ¨
1700 ¨
1605 ¨
1530 ¨
1465 ¨
1365 ¨
1285 ¨
1180 ¨
1175 ¨
1140 ¨
1120 ¨
1095 ¨
1080 ¨
  640 ¨
  415 ¨
  Naiset
  1. Seija Orpana
  2. Anneli Haaraoja
  3. Raili Johansson
  4. Ritva Kokko
  5. Tuija Airaksinen Pto
  6. Helena Mononen
  7. Maarit Haapaniemi
  8. Yvonne Eriksson Pto
  9. Irma Toropainen Pto
10. Tuula Allén Pto
11. Kaarina Peltola
12. Pirjo Forsblom Pto
3645 g
3200 ¨
2760 ¨
2565 ¨
2550 ¨
2175 ¨
1670 ¨
1655 ¨
1600 ¨
1425 ¨
1375 ¨
  435 ¨
  Nuoret
1. Kalle Inberg Pto 2770 g


Avoimet laituripilkit Hamari 8.9.2019

Tulokset:

  Miehet
  1. Rauno Leppänen
  2. Tuomo Rakkola
  3. Teuvo Sintonen Pto
  4. Kauko Jääskeläinen
  5. Matti Paulamäki Pto
  6. Seppo Luukkanen Pto
  7. Raimo Näveri Pto
  8. Väinö Kurvinen
  9. Janne Outila Pto
10. Esko Ojanen Pto
11. Reijo Louna
12. Juha Paakkinen Pto
13. Pekka Kostiainen
14. Arvo Oinonen Pto
15. Mika Toropainen Pto
16. Jaakko Helander Pto
17. Seppo Neuvonen Okk
18. Matti Huotari Pto
19. Ari Haanpää
20. Matti Allén Pto
21. Kalevi lundahl Pto
22. Olli-Pekka Vuori Tjuk
23. Leif Walander Pto
24. Seppo Aho Pto
25. Arvo Orpana
26. Jorma Muuronen
6010 g
4550 ¨
3275 ¨
2910 ¨
2525 ¨
2455 ¨
2415 ¨
2400 ¨
2220 ¨
2150 ¨
2070 ¨
1860 ¨
1840 ¨
1685 ¨
1655 ¨
1530 ¨
1455 ¨
1445 ¨
1400 ¨
1365 ¨
1340 ¨
1245 ¨
1040 ¨
  970 ¨
  810 ¨
  515 ¨
  Naiset
1. Tuija Airaksinen Pto
2. Maarit Haapaniemi
3. Seija Orpana
4. Pirjo Forsblom Pto
5. Yvonne Eriksson Pto
6. Ensi Aikio
7. Irma Toropainen Pto
8. Ulli Kiviranta Pto
9. Mirja Enqvist Pto
2410 g
2205 ¨
2130 ¨
2060 ¨
2025 ¨
1990 ¨
  905 ¨
  490 ¨
  395 ¨


Avoimet laituripilkit Hamari 14.9.2019

Tulokset:

  Miehet
  1. Ari Haanpää
  2. Markku Kortelainen
  3. Petri Forsblom
  4. Arvo Oinonen Pto
  5. Väinö Kurvinen
  6. Teuvo Sintonen Pto
  7. Seppo Turpeinen
  8. Jaakko Helander
  9. Ilja Inberg Pto
10. Matti Paulamäki Pto
11. Pekka Hannila Pto
12. Esko Ojanen Pto
13. Pekka Kostiainen Tjuk
14. Juha Paakkinen Pto
15. Kalevi Lundahl Pto
16. Matti Haverinen
17. Heino Outila Pto
18. Seppo Aho Pto
19. Seppo Luukkanen Pto
20. Jari Johansson
4755 g
4735 ¨
4650 ¨
4540 ¨
4305 ¨
4150 ¨
4100 ¨
3750 ¨
3555 ¨
3505 ¨
3345 ¨
3275 ¨
3270 ¨
3075 ¨
2730 ¨
2725 ¨
2310 ¨
1710 ¨
  920 ¨
  880 ¨
  Naiset
1. Ritva Kokko
2. Yvonne Eriksson pto
3. Raili Johansson
4. Tuula Allén Pto
5. Ulli Kiviranta pto
6. Eila Linnimaa Pto
3610 g
2665 ¨
2505 ¨
2190 ¨
  295 ¨
  Nuoret
1. Kalle Inberg Pto 2520 g


Jäsentenväliset laituripilkit Hamari 21.9.2019

Tulokset:

  Miehet
  1. Arvo Oinonen
  2. Janne Outila
  3. Heino Outila
  4. Matti Paulamäki
  5. Matti Allén
  6. juha Paakkinen
  7. Jaakko Helander
  8. Kalevi Lundahl
  9. Teuvo Sintonen
10. Mika Toropainen
11. Esko Ojanen
12. Pekka Hannila
13. Veikko Koskinen
14. Seppo Aho
7810 g
7440 ¨
7280 ¨
6840 ¨
4755 ¨
3645 ¨
3405 ¨
2620 ¨
2470 ¨
2385 ¨
2315 ¨
2305 ¨
1980 ¨
1330 ¨
  Naiset
1. Yvonne Eriksson
2. Irma Toropainen
3. Pirjo Forsblom
4. Tuula Allén
5. Eila Linnimaa
2640 g
2370 ¨
2165 ¨
1580 ¨
  855 ¨


Avoimet laituripilkit Hamari 22.9.2019

Tulokset:

  Miehet
  1. Antero Sundell Vks
  2. Kauko Jääskeläinen
  3. Matti Allén Pto
  4. Väinö Kurvinen
  5. Ari Haanpää
  6. Markku Kortelainen
  7. Reijo Laurikainen
  8. Esko Ojanen Pto
  9. Reijo Louna
10. Mauno Lepistö
11. Seppo Turpeinen
12. Reijo Kuittinen
13. Rauno Leppänen
14. Harri Lindberg
15. Seppo Sundell Vks
16. Pekka Hannila Pto
17. Raimo Näveri Pto
18. Tuomo Rakkola
19. Arvo Oinonen Pto
20. Heino Outila Pto
21. Matti Paulamäki Pto
22. Olli-Pekka Vuori
23. Kalevi Lundahl Pto
24. Ilari Arila
25. Aarne Rintamäki
26. Lasse Nurmi Vks
27. Raine Mähönen Vuk
28. Aulis Vatanen
29. Pekka Kostiainen
30. Erik Enqvist Pto
31. Juha Paakkinen Pto
32. Tapio Tapaninen
33. Seppo Aho Pto
34. Esko Niiranen
35. Veikko Huovila Pto
36. Arvo Orpana
27. Jari Johansson
9890 g
9210 ¨
7760 ¨
7650 ¨
6690 ¨
6560 ¨
6320 ¨
6280 ¨
6160 ¨
6140 ¨
6090 ¨
5750 ¨
5740 ¨
5660 ¨
5290 ¨
5200 ¨
4530 ¨
4465 ¨
4255 ¨
4220 ¨
3960 ¨
3895 ¨
3550 ¨
3415 ¨
3215 ¨
2615 ¨
2415 ¨
2380 ¨
2325 ¨
2160 ¨
2085 ¨
2075 ¨
2020 ¨
1930 ¨
1870 ¨
1260 ¨
  835 ¨
  Naiset
1. Tuula Arila
2. Seija Orpana
3. Ensi Aukio
4. Pirjo Forsblom Pto
5. Raili Johansson
6. Yvonne Eriksson Pto
7. Ritva Kokko
8. Mirja Enqvist Pto
9. Tuula Allén Pto
6390 g
4120 ¨
3865 ¨
3185 ¨
2185 ¨
2010 ¨
1930 ¨
1250 ¨
  775 ¨


Avoimet laituripilkit Hamari 29.9.2019

Tulokset:

  Miehet
  1. Kauko Jääskeläinen
  2. Aulis Vatanen
  3. Arvo Oinonen Pto
  4. Antero Sundell Vks
  5. Väinö Kurvinen
  6. Janne Outila Pto
  7. Ilari Arila
  8. Reijo Louna
  9. Ari Haanpää
10. Matti Paulamäki Pto
11. Ilja Inberg Pto
12. Heino Outila Pto
13. Esa Laakso
14. Seppo Sundell Vks
15. Rauno Leppänen S-kaira
16. Esko Ojanen Pto
17. Pekka Hannila Pto
18. Mauno Lepistö
19. Veikko Mustonen
20. Teuvo Sintonen Pto
21. Esko Niiranen
22. Juha Paakkinen Pto
23. Olli-Pekka Vuori
24. Timo Laine
25. Mika Toropainen Pto
26. Veikko Huovila Pto
27. Jari Johansson
28. Matti Huotari Pto
29. Veikko Koskinen Pto
30. Jaakko Helander Pto
31. Sauli Rämö
32. Pekka Kostiainen
33. Matti Allén Pto
34. Seppo Aho Pto
35. Arvo Orpana
6100 g
5930 ¨
5650 ¨
4870 ¨
4775 ¨
4475 ¨
4110 ¨
4010 ¨
3890 ¨
3820 ¨
3745 ¨
3660 ¨
3400 ¨
3365 ¨
3360 ¨
2780 ¨
2740 ¨
2445 ¨
2430 ¨
2410 ¨
2135 ¨
1985 ¨
1965 ¨
1880 ¨
1825 ¨
1700 ¨
1685 ¨
1540 ¨
1515 ¨
1450 ¨
1415 ¨
1365 ¨
1275 ¨
1115 ¨
  790 ¨
  Naiset
  1. Ensi Aikio S-kaira
  2. Ritva Kokko
  3. Seija Orpana
  4. Tuula Arila
  5. Pirjo Forsblom Pto
  6. Maarit Haapaniemi
  7. Yvonne Eriksson Pto
  8. Irma Toropainen Pto
  9. Marja-Liisa Kuparinen
10. Raili Johansson
11. Tuija Airaksinen
12. Tuula Allén Pto
4280 g
3865 ¨
3760 ¨
3585 ¨
1845 ¨
1640 ¨
1585 ¨
1555 ¨
1100 ¨
  980 ¨
  860 ¨
  780 ¨
  Nuoret
  1. Kalle Inberg 1150 g


Avoimet laituripilkit Hamari 5.10.2019

Tulokset:

  Miehet
  1. Seppo Turpeinen
  2. Reijo Laurikainen
  3. Kalevi Lundahl Pto
  4. Markku Kortelainen
  5. Mauno Lepistö
  6. Aarne Rintamäki
  7. Aulis Vatanen
  8. Esko Ojanen Pto
  9. Arvo Oinonen Pto
10. Heino Outila Pto
11. Tomi Ojanperä
12. Matti Allén Pto
13. Veikko Mustonen
14. Juha Paakkinen Pto
15. Pekka Hannila Pto
16. Matti Paulamäki Pto
17. Matti Huotari Pto
18. Pekka Kostiainen
19. Veikko Huovila Pto
20. Veikko Koskinen Pto
21. Seppo Aho Pto
7270 g
7020 ¨
6560 ¨
5880 ¨
4465 ¨
4235 ¨
3935 ¨
3725 ¨
3650 ¨
3415 ¨
3135 ¨
3010 ¨
2960 ¨
2920 ¨
2755 ¨
2565 ¨
2105 ¨
1575 ¨
1335 ¨
1240 ¨
  885 ¨
  Naiset
  1. Maarit Haapaniemi
  2. Tuula Allén Pto
  3. Pirjo Anttonen
  4. Yvonne Eriksson Pto
  5. Pirjo Forsblom Pto
3440 g
3185 ¨
2155 ¨
2125 ¨
2060 ¨


Avoimet laituripilkit Hamari 13.10.2019

Tulokset:

  Miehet
  1. Harri Lindberg
  2. Reijo Laurikainen
  3. Raimo Vallittu
  4. Ari Haanpää
  5. Tuomo Rakkola Ikm
  6. Seppo Sundell Vks
  7. Kauko Jääskeläinen
  8. Ilari Arila
  9. Väinö Kurvinen
10. Esko Niiranen
11. Arvo Oinonen Pto
12. Seppo Turpeinen
13. Aarne Rintamäki
14. Lauri Mäkipää Okk
15. Pekka Kostiainen
16. Mauno Lepistö
17. Raine Mähönen
18. Matti Paulamäki Pto
19. Markku Kortelainen
20. Matti Huotari Pto
21. Juhani Lampio
22. Leif Walander Pto
23. Raimo Näveri Pto
24. Aulis Vatanen
25. Tomi Ojanperä Pto
26. Kalevi Lundahl Pto
27. Matti Kanniainen
28. Reijo Luona
29. Martti Simonen Vks
30. Janne Outila Pto
31. Antero Sundell Vks
32. Seppo Neuvonen Vks
33. Timo Laine
34. Matti Ojala
35. Mikko Buhanist
36. Veikko Huovila Pto
37. Lasse Nurmi Vks
38. Veikko Mustonen
39. Matias Henttunen
40. Seppo Aho Pto
41. Erik Enqvist Pto
42. Aimo Inkiläinen
43. Veikko Koskinen Pto
43. Olli-Pekka Vuori
45. Heimo Hietikko
46. Tapio Saarelma
47. Reino Eskelinen
7980 g
6060 ¨
5670 ¨
5530 ¨
4480 ¨
4235 ¨
3830 ¨
3635 ¨
3610 ¨
3570 ¨
3305 ¨
3225 ¨
2980 ¨
2935 ¨
2890 ¨
2885 ¨
2875 ¨
2730 ¨
2675 ¨
2650 ¨
2430 ¨
2425 ¨
2305 ¨
2275 ¨
2230 ¨
2210 ¨
2015 ¨
2000 ¨
1975 ¨
1930 ¨
1905 ¨
1875 ¨
1780 ¨
1690 ¨
1625 ¨
1600 ¨
1215 ¨
1140 ¨
  960 ¨
  790 ¨
  740 ¨
  725 ¨
  675 ¨
  675 ¨
  665 ¨
  630 ¨
  400 ¨
  Naiset
  1. Rauha Eskelinen
  2. Tuula Arila
  3. Eija Sundell Vks
  4. Tuula Allén Pto
  5. Marjatta Hurskainen
  6. Riitta Pirkola
  7. Helka Sänkiaho
  8. Pirjo Forsblom Pto
  9. Helena Mononen
10. Pirjo Anttonen
11. Maarit Haapaniemi
12. Marja-Liisa Kuparinen
13. Yvonne Eriksson Pto
4660 g
3610 ¨
3600 ¨
2900 ¨
2325 ¨
2020 ¨
1990 ¨
1765 ¨
1700 ¨
1600 ¨
1385 ¨
1215 ¨
  980 ¨
  Nuoret
  1. Kalle Inberg Pto 1145 g


Avoimet laituripilkit Hamari 20.10.2019

Tulokset:

  Miehet
  1. Harri Lindberg
  2. Raimo Vallittu
  3. Matti Allén Pto
  4. Tuomo Rakkola Ikm
  5. Reijo Laurikainen
  6. Esko Niiranen
  7. Ari Haanpää
  8. Tomi Ojanperä Pto
  9. Antero Sundell Vks
10. Väinö Kurvinen
11. Raine Mähönen
12. Juha Paakkinen Pto
13. Kalevi Lundahl Pto
14. Matti Paulamäki Pto
15. Lauri Mäkipää Okk
16. Kauko Jääskeläinen
17. Janne Outila Pto
18. Veikko Mustonen
19. Seppo Turpeinen
20. Ari Vatanen
21. Jorma Muuronen
22. Pekka Kostiainen
23. Seppo Neuvonen Okk
24. Arvo Oinonen Pto
25. Arto Koskela
26. Pekka Hannila Pto
27. Ilari Arila
28. Heimo Hietikko
29. Reijo Louna
30. Raimo Näveri Pto
31. Reino Eskelinen
32. Seppo Aho Pto
33. Tapio Tapaninen
34. Veikko Huovila Pto
35. Esko Ojanen Pto
36. Jari Johansson
3575 g
3355 ¨
2670 ¨
2605 ¨
2475 ¨
2365 ¨
1980 ¨
1925 ¨
1685 ¨
1560 ¨
1075 ¨
1070 ¨
1050 ¨
  935 ¨
  815 ¨
  790 ¨
  715 ¨
  700 ¨
  565 ¨
  495 ¨
  490 ¨
  475 ¨
  455 ¨
  440 ¨
  430 ¨
  395 ¨
  320 ¨
  310 ¨
  280 ¨
  230 ¨
  220 ¨
  205 ¨
  175 ¨
  115 ¨
    95 ¨
    50 ¨
  Naiset
  1. Pirjo Anttonen
  2. Eija Sundell Vks
  3. Kaija Vilhunen
  4. Rauha Eskelinen
  5. Sinikka Rantala
  6. Yvonne Eriksson Pto
  7. Ritva Kokko
  8. Tuula Arila
  9. Marjatta Hurskainen
10. Maarit Haapaniemi
11. Helka Sänkiaho
12. Raili Johansson
13. Tuula Allén Pto
3185 g
1980 ¨
1830 ¨
1120 ¨
1030 ¨
  995 ¨
  825 ¨
  710 ¨
  630 ¨
  455 ¨
  375 ¨
  355 ¨
  250 ¨
  Nuoret
1. Kalle Inberg Pto
2. Jaakko Kankkonen Pto
785 g
195 ¨


Avoimet laituripilkit Hamari 26.10.2019

Tulokset:

  Miehet
  1. Jouko Simonaho
  2. Väinö Kurvinen
  3. Rauno Leppänen S-kaira
  4. Arvo Oinonen Pto
  5. Pekka Hannila Pto
  6. Matti Allén Pto
  7. Kauko Jääskeläinen
  8. Janne Outila Pto
  9. Seppo Turpeinen
10. Keijo Auvinen
11. Matti Tuukkanen
12. Mauno Lepistö
13. Kalevi Lundahl Pto
14. Reijo Louna
14. Juha Paakkinen
16. Matti Huotari Pto
17. Seppo Neuvonen Okk
1705 g
1495 ¨
1420 ¨
1090 ¨
1040 ¨
  985 ¨
  745 ¨
  700 ¨
  650 ¨
  625 ¨
  500 ¨
  345 ¨
  130 ¨
    90 ¨
    90 ¨
    75 ¨
    50 ¨
  Naiset
1. Yvonne Eriksson Pto
2. Ensi Aikio S-kaira
3. Pirjo Forsblom Pto
4. Maarit Haapaniemi
5. Kaija Vainio
6. Tuula Allén Pto
7. Marja-Liisa Kuparinen
8. Tuija Airaksinen Pto
9. Tuula Kivistö
695 g
525 ¨
410 ¨
385 ¨
375 ¨
260 ¨
230 ¨
135 ¨
  90 ¨


Avoimet laituripilkit Hamari 27.10.2019

Tulokset:

  Miehet
  1. Harri Lindberg
  2. Raimo Vallittu
  3. Antero Sundell Vks
  4. Rauno Leppänen S-Kaira
  5. Lauri Mäkipää Okk
  6. Väinö Kurvinen
  7. Reijo Laurikainen
  8. Markku Kortelaineno
  9. Esko Niiranen
10. Matti Allén Pto
11. Veikko Mustonen
12. Kauko Jääskeläinen
12. Aulis Vatanen
14. Arvo Oinonen Pto
15. Veikko Koskinen Pto
16. Seppo Sundell Vks
17. Tomi Ojanperä
18. Jaakko Helander Pto
19. Seppo Turpeinen
20. Jari Johansson
21. Raine Mähönen
21. Juha Paakkinen Pto
3970 g
3460 ¨
2160 ¨
2140 ¨
1640 ¨
1355 ¨
1295 ¨
1210 ¨
1150 ¨
  970 ¨
  865 ¨
  840 ¨
  840 ¨
  595 ¨
  580 ¨
  535 ¨
  425 ¨
  335 ¨
  270 ¨
  140 ¨
  100 ¨
  100 ¨
  Naiset
1. Pirjo Forsblom Pto
2. Kaija Vilhunen
3. Pirjo Anttonen
4. Ensi Aikio S-Kaira
5. Lea Manu
6. Ritva Kokko
7. Tuula Arila
8. Raili Johansson
1310 g
  965 ¨
  900 ¨
  745 ¨
  290 ¨
  210 ¨
  205 ¨
    50 ¨


Avoimet laituripilkit Hamari 31.10.2019

Tulokset:

  Miehet
  1. Antero Sundell Vks
  2. Markku Kortelainen
  3. Tuomo Rakkola Ikm
  4. Seppo Sundell Vks
  5. Väinö Kurvinen
  6. Reijo Laurikainen
  7. Jaakko Helander Pto
  8. Tapio Tapaninen
  9. Seppo Turpeinen
10. Juha Paakkinen Pto
11. Matti Paulamäki Pto
11. Matti Allén Pto
13. Teuvo Sintonen Pto
14. Kauko Jääskeläinen
15. Aulis Vatanen
16. Kalevi Lundahl Pto
17. Lauri Mäkipää Okk
17. Arvo Oinonen Pto
19. Matti Huotari Pto
20. Ilari Arila
21. Reijo Louna HoPi
22. Mauno Lepistö
23. Seppo Neuvonen Okk
8980 g
5330 ¨
4960 ¨
4070 ¨
3680 ¨
3470 ¨
2860 ¨
2800 ¨
2530 ¨
2105 ¨
1985 ¨
1985 ¨
1640 ¨
1490 ¨
1440 ¨
1340 ¨
  975 ¨
  975 ¨
  945 ¨
  830 ¨
  745 ¨
  425 ¨
  275 ¨
  Naiset
1. Pirjo Forsblom Pto
2. Tuija Airaksinen
3. Tuula Arila
4. Marja-Liisa Kuparinen
5. Tuula Kivistö HoPi
6. lea Manu
7. Pirjo Anttonen
5750 g
3095 ¨
2180 ¨
1940 ¨
1725 ¨
1415 ¨
  630 ¨


Avoimet laituripilkit Hamari 3.11.2019

Tulokset:

  Miehet
  1. Seppo Turpeinen
  2. Reijo Laurikainen
  2. Erkki Stick
  4. Aulis Vatanen
  5. Arvo Oinonen Pto
  6. Kauko Jääskeläinen
  7. Tapio Tapaninen
  8. Lauri Mäkipää Okk
  9. Väinö Kurvinen
10. Reijo Louna
11. Rauno Leppänen
12. Pekka Kostiainen
13. Esko Ojanen Pto
14. Teuvo Sintonen Pto
15. Antero Sundell Vks
16. Esko Niiranen
17. Markku Kortelainen
18. Matti Paulamäki Pto
19. Janne Outila Pto
20. Matti Allén Pto
21. Mika Toropainen Pto
22. Kalevi Lundahl Pto
23. Veikko Huovila Pto
24. Juha Paakkinen Pto
25. Seppo Neuvonen Okk
26. Mauno Lepistö
27. Jari Johansson
28. Veijo Helminen Pto
29. Esa Laakso
30. Ilari Arila
31. Kari Simonen
32. Veikko Koskinen Pto
33. Veikko Mustonen
34. Arto Koskela
35. Reino Eskelinen
36. Tapio Kuisma
37. Raine Mähönen
4295 g
3560 ¨
3560 ¨
3315 ¨
3215 ¨
3085 ¨
2895 ¨
2665 ¨
2555 ¨
2430 ¨
2370 ¨
2280 ¨
2070 ¨
2060 ¨
2040 ¨
1815 ¨
1810 ¨
1765 ¨
1705 ¨
1685 ¨
1480 ¨
1210 ¨
1140 ¨
1130 ¨
1075 ¨
  950 ¨
  880 ¨
  840 ¨
  685 ¨
  580 ¨
  530 ¨
  525 ¨
  505 ¨
  430 ¨
  425 ¨
  335 ¨
  330 ¨
  Naiset
  1. Eija Sundell Vks
  2. Rauha Eskelinen
  3. Pirjo Anttonen
  4. Ritva Kokko
  5. Yvonne Eriksson Pto
  6. Marja-Liisa Kuparinen
  7. Pirjo Lonka
  8. Tarja Väänänen
  9. Ensi Aikio
10. Tuula Arila
11. Ulli Kiviranta Pto
12. Tuula Allén Pto
13. Kaija Vilhunen
14. Pirjo Forsblom Pto
15. Irma Toropainen Pto
16. Helka Sänkiaho
17. Raili Johansson
18. Sinikka Rantala
3695 g
3380 ¨
2290 ¨
1855 ¨
1790 ¨
1465 ¨
1365 ¨
1240 ¨
1100 ¨
1005 ¨
  915 ¨
  900 ¨
  840 ¨
  805 ¨
  725 ¨
  625 ¨
  410 ¨
  105 ¨


Avoimet laituripilkit Hamari 7.11.2019

Tulokset:

  Miehet
  1. Kauko Jääskeläinen
  2. Antero Sundell Vks
  3. Ahti Laamanen Pto
  4. Lauri Mäkipää Okk
  5. Markku Kortelainen
  6. Seppo Turpeinen
  7. Arvo Oinonen Pto
  8. Reijo Laurikainen
  9. Seppo Neuvonen Okk
10. Aulis Vatanen
11. Ilari Arila
12. Mauno Lepistö
13. Matti Huotari Pto
14. Esko Niiranen
15. Kalevi Lundahl Pto
16. Tapio Tapaninen
17. Matti Allén Pto
18. Reijo Louna
19. Jaakko Helander Pto
20. Teuvo Sintonen Pto
21. Juha Paakkinen Pto
3010 g
2840 ¨
2555 ¨
2550 ¨
2305 ¨
2285 ¨
1800 ¨
1730 ¨
1715 ¨
1590 ¨
1540 ¨
1190 ¨
1160 ¨
1055 ¨
1030 ¨
  855 ¨
  680 ¨
  555 ¨
  235 ¨
    75 ¨
    50 ¨
  Naiset
  1. Tuula Arila
  2. Seija Orpana
  3. Tuula Kivistö HoPi
  4. Tuija Airaksinen Pto
  5. Pirjo Forsblom Pto
  6. Pirjo Anttonen
  7. Marja-Liisa Kuparinen
  8. Lea Manu
  9. Helka Sänkiaho
10. Riitta Pirkola
2870 g
2860 ¨
1720 ¨
1175 ¨
1010 ¨
1000 ¨
  795 ¨
  495 ¨
  435 ¨
  395 ¨


Avoimet laituripilkit Hamari 10.11.2019

Tulokset:

  Miehet
  1. Väinö Kurvinen
  2. Kauko Jääskeläinen
  3. Antero Sundell Vks
  4. Harri Lindberg
  5. Seppo Turpeinen
  6. Martti Kemppainen
  7. Reijo Laurikainen
  8. Markku Kortelainen
  9. Pekka Hannila Pto
10. Kalevi Lundahl Pto
11. Janne Outila Pto
12. Seppo Sundell Vks
13. Jari Hakala
14. Arvo Oinonen Pto
15. Ilja Inberg Pto
16. Ilari Arila
17. Reijo Louna
18. Seppo Neuvonen Okk
19. Aulis Vatanen
20. Matti Allén Pto
21. Pekka Kostiainen
22. Raimo Vallittu
23. Heino Outila Pto
24. Matti Nurmi
25. Juha Paakkinen Pto
26. Erkki Stick
3180 g
3100 ¨
2915 ¨
2575 ¨
1525 ¨
1505 ¨
1500 ¨
1345 ¨
1020 ¨
  990 ¨
  965 ¨
  950 ¨
  765 ¨
  585 ¨
  525 ¨
  505 ¨
  490 ¨
  395 ¨
  300 ¨
  265 ¨
  240 ¨
  235 ¨
  195 ¨
  165 ¨
    60 ¨
    50 ¨
  Naiset
1. Tuula Arila
2. Tarja Väänänen
3. Ritva Kokko
4. Marjatta Hurskainen
5. Raili Johansson
6. Pirjo Anttonen
1555 g
1405 ¨
1210 ¨
  985 ¨
  290 ¨
    85 ¨


Avoimet laituripilkit Hamari 14.11.2019

Tulokset:

  Miehet
  1. Markku Kortelainen
  2. Tuomo Rakkola Ikm
  3. Antero Sundell Vks
  4. Reijo Laurikainen
  5. Ilari Arila
  6. Matti Paulamäki Pto
  7. Aulis Vatanen
  8. Veijo Helminen
  9. Arvo Oinonen Pto
10. Väinö Kurvinen
11. Heino Outila Pto
11. Seppo Turpeinen
11. Kauko Jääskeläinen
14. Reijo Louna
490 g
340 ¨
250 ¨
240 ¨
125 ¨
120 ¨
100 ¨
  85 ¨
  80 ¨
  70 ¨
  60 ¨
  60 ¨
  60 ¨
  20 ¨
  Naiset
1. Pirjo Anttonen
2. Tuula Arila
3. Tuula Kalliomaa
4. Kirsti Heikkilä
5.Seija Orpana
150 g
125 ¨
  40 ¨
  35 ¨
  30 ¨


Avoimet laituripilkit Hamari 17.11.2019

Tulokset:

  Miehet
  1. Antero Sundell Vks
  2. Mika Toropainen Pto
  3. Markku Kortelainen
  4. Reijo Laurikainen
  5. Rauno Leppänen S-Kaira
  6. Arvo Oinonen Pto
  7. Esko Niiranen
  8. Pekks Kostiainen
  9. Keijo Auvinen
10. Heino Outila Pto
11. Matti Allén Pto
12. Juha Paakkinen Pto
13. Jouko Simonaho
14. Raimo Vallittu
14. Seppo Turpeinen
16. Harri Lindberg
17. Matias Henttunen
18. Pekka Hannila Pto
19. Ilari Arila
20. Reijo Louna
21. Väinö Kurvinen
22. Kauko Jääskeläinen
23. Aimo Inkiläinen
24. Martti Kemppainen
25. Tomi Ojanperä Pto
26. Veikko Koskinen Pto
27. Tapio Tapaninen
28. Aulis Valtanen
29. Matti Ojala
30. Ahti Laamanen Pto
31. Martti Nurmi
32. Janne Outila Pto
32. Mauno Lepistö
34. Veikko Mustonen
2275 g
1300 ¨
1170 ¨
  975 ¨
  910 ¨
  790 ¨
  755 ¨
  750 ¨
  740 ¨
  590 ¨
  580 ¨
  575 ¨
  550 ¨
  495 ¨
  495 ¨
  395 ¨
  345 ¨
  320 ¨
  315 ¨
  305 ¨
  300 ¨
  245 ¨
  240 ¨
  225 ¨
  220 ¨
  205 ¨
  200 ¨
  160 ¨
  155 ¨
    65 ¨
    45 ¨
    40 ¨
    40 ¨
    35 ¨
  Naiset
1. Eija Sundell Vks
2. Pirjo Forsblom Pto
3. Pirjo Anttonen
4. Rauha Eskelinen
5. Tuula Arila
6. Marjatta Hurskainen
7. Ensi Aikio S-kaira
8. Irma Toropainen Pto
9. Yvonne Eriksson Pto
910 g
855 ¨
635 ¨
550 ¨
295 ¨
170 ¨
145 ¨
115 ¨
  45 ¨